40 Aukcja Młodej Sztuki

Strona głównaAukcje archiwalne40 Aukcja Młodej Sztuki
40-aukcja-mlodej-sztuki

40 Aukcja Młodej Sztuki

Data aukcji:
25 września 2014
Miejsce aukcji:
Galeria w Warszawie ul. Nowy Świat 54/56
Opis:

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce 40. katalog Aukcji Młodej Sztuki zorganizowanej przez Sopocki Dom Aukcyjny. Aukcja odbędzie się już 25 września 2014 w naszej warszawskiej Galerii. Zespół SDA dołożył wszelkich starań, by licytowane prace wyróżniały się wysokim poziomem artystycznym oraz by każdy znalazł coś dla siebie w zróżnicowanej ofercie.

Zachęcamy Państwa do przyjrzenia się stale współpracującym z Sopockim Domem Aukcyjnym artystom i do zapoznania się z nowymi nazwiskami, które pojawiły się w katalogu. Wśród znanych Państwu twórców warto wspomnieć o artystce, malarce i fotografce Adze Świerczek, której pracę „Sosny” (poz. 48) proponujemy Państwu na wrześniowej aukcji. Chcielibyśmy także zwrócić Państwa uwagę na misterną pracę Arkadiusza Twardowskiego [K.I.M.] „Shamanizer - Old Soul”(poz. 82). Niezwykle ciekawą propozycją w naszej ofercie jest obraz Radosława Sowiaka „Sen o Kazimierzu M.” (poz. 35) - niebanalna, przestrzenna praca, w dekoracyjny sposób nawiązuje do ważnych nurtów w historii malarstwa europejskiego. Wśród artystów współpracujących z SDA na aukcji pojawia się także absolwentka łódzkiej ASP Magdalena Leśniak z precyzyjnym i syntetycznym obrazem „Kawiarka”, (poz. 94), a także student warszawskiej Akademii Michał Rogoziński, z obrazem „Portret październikowy” (poz. 14), utrzymanym w ciepłej kolorystyce i prostych formach. Warto też przyjrzeć się bliżej pracy „Pan F” (poz. 69) młodego krakowskiego artysty Jarosława Filipczaka, w którym użyta przez artystę stanowcza kreska i oszczędność formy stworzyły hipnotyzujący portret o wyjątkowej sile wyrazu.

Polecamy przyjrzeć się propozycji Soni Ruciak - „Nadzieja” (poz. 100), w której odnajdą Państwo doskonały warsztat malarski i niezwykłą jak dla młodej artystki wrażliwość w ujęciu przestrzeni, osadzoną głęboko w tradycji sztuki XX wieku.

Wśród prezentowanych w katalogu obrazów znajdą Państwo zarówno nastrojową pracę Piotra Szwabe „Bez tytułu” (poz. 26), jak i wykorzystujący nasycone, energetyzujące kolory obraz Wojciecha Brewki „Pomnik przyrody” (poz. 89). Tradycyjnie zapraszamy Państwa do zwrócenia uwagi na prezentowane w katalogu rzeźby Zbigniewa Blajerskiego i Mariusza Dydo (poz. 107 i 108).

Polecamy Państwa uwadze także naszą „Artystkę na start”, czyli Monikę Wyłogę, która w naszym katalogu opowie o swoim malarstwie.

Mamy poczucie, że każda z prac na aukcji jest szczególna i zasługuje na Państwa uwagę, mamy nadzieję, że nasz wybór spełni Państwa oczekiwania!

Czytaj więcej
Kontakt
Agnieszka Dulęba, tel: +48 603 949 004 lub +48 22 828 96 98, email: mlodasztuka@sda.pl
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+ 48 22 828 96 98
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się