4 Aukcja Sztuki XXI wieku

Strona głównaAukcje archiwalne4 Aukcja Sztuki XXI wieku
4-aukcja-sztuki-xxi-wieku

4 Aukcja Sztuki XXI wieku

Data aukcji:
13 sierpnia 2016
Miejsce aukcji:
Galeria Sztuki Nowoczesnej w Sopocie Boh. Monte Cassino 43
Opis:

W sobotę 13 sierpnia o godzinie 19 w Sopocie, rozpocznie się kolejna Aukcja Sztuki XXI wieku. Aukcje z tej serii cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów sztuki najnowszej, gdyż prezentowane są na niej dzieła najciekawszych i najbardziej aktywnych twórców obecnie tworzących. Wszystkie prace licytowane są od kwoty 1500 zł.

 

W ofercie aukcyjnej nie zabraknie najbardziej wziętych i rozpoznawalnych nazwisk. Pod młotek pójdą m.in. obrazy Krzysztofa Rapsy (poz. 2), Sandry Arabskiej (poz. 13), Beaty Murawskiej (poz. 30), czy Katarzyny Kołtan (poz. 41).

Warto polecić również malarstwo Zofii Błażko (poz. 1), która po długiej przerwie aukcyjnej spowodowanej wyjazdami stypendialnymi i wystawami, powraca na naszą aukcję z bardzo ciekawym, melancholijnym obrazem „Cisza”. W ostatnich latach, to właśnie do Błażko należały rekordowe wyniki na rynku sztuki najnowszej w Polsce i dlatego jest to pozycja, którą zdecydowanie warto polecić.  Chcielibyśmy również zwrócić Państwa uwagę na inny wspaniały obraz z oferty aukcyjnej. Autorką tej pracy jest Aleksandra Hońko (poz. 7), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Artystka ta od kilku lat konsekwentnie maluje i rozwija cykl prac „Basen”. Jest to malarstwo skupione na formie, wysmakowane kolorystycznie.

Dla miłośników najnowszej polskiej sztuki z pewnością dużym rarytasem będzie praca bardzo rozpoznawalnej grupy anonimowych artystów The Krasnals. Twórcy ci, często posługując się czarnym humorem, zajmują się kontestowaniem działalności wielu uznanych i popularnych artystów współczesnych oraz komentowaniem sytuacji społeczno-politycznej w Polsce i na świecie. Warto podkreślić, że „Super Sasnal” (poz. 47) to obraz, który wystawiony był na głośnej i szeroko komentowanej wystawie „Czułem skurcze Twojego przełyku”, która odbyła się na przełomie lutego i marca br. w Galerii Miejskiej we Wrocławiu.

Zapraszamy do spędzenia wakacyjnego, długiego weekendu w Sopocie na 4 Aukcji Sztuki XXI wieku.

Czytaj więcej
Kontakt
Dilan Abdulla, Katarzyna Dąbrowska, Dorota Kulawczuk-Szostek, tel.: 58 551 22 89, 603 890 001, e-mai
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się