36 Aukcja Młodej Sztuki

Strona głównaAukcje archiwalne36 Aukcja Młodej Sztuki
36-aukcja-mlodej-sztuki

36 Aukcja Młodej Sztuki

Data aukcji:
2 maja 2014
Miejsce aukcji:
Galeria Sztuki Współczesnej Sopot
Opis:

Szanowni Państwo, już po raz kolejny mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na  Aukcję Młodej Sztuki, która odbędzie się w Sopocie, 2 maja (piątek), o godzinie 19.00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej Sopockiego Domu Aukcyjnego. Będzie ona jedną z trzech aukcji odbywających się w ramach majowego Tygodnia Sztuki w Sopocie. Przygotowując naszą ofertę staraliśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i pokazać w jakich kierunkach rozwija się polska sztuka współczesna.

 

Na naszej aukcji gościmy prace Państwa ulubionych artystów: Tomasza Kołodziejczyka (poz. 18)Sonii Ruciak (poz. 6)Artóra Trojanowskiego (poz. 7)  i  Andrzeja Wrońskiego (poz. 54 i 77). Do cenionych przez klientów i krytyków twórców zaliczyć także możemy Piotra Ambroziaka. Interesuje go wędrówka po zakamarkach duszy na styku kultur i religii od Celtów po hawajskie vodoo, hinduską Kamasutrę, biblijne przekazy katolików i Żydów. Na aukcji zaprezentowany zostanie jego monumentalny dyptyk „Stereotypy” (poz. 20). Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę także na hiperrealistyczną pracę Łukasza Ratajczyka (poz. 25), który podróżując po Stanach za pomocą usługi Google Streetview odkrywa przed nami nieznane zakamarki amerykańskiej prowincji. Polecić możemy również obraz Magdaleny Laskowskiej (poz. 27), absolwentki warszawskiej akademii, który dzięki zastosowaniu graficznej prostoty  i odważnej barwy, będzie idealną propozycją dla miłośników nowoczesnej sztuki pejzażowej. W naszej ofercie  nie mogło także zabraknąć prac artystów związanych z szeroko rozumianym street artem – Mateusza Rybki (poz.51) oraz Karola Drzewieckiego (poz. 10).

 

Grono naszych artystów powiększyło się przy okazji tej aukcji o kolejnych zdolnych młodych twórców: Wojciecha Brewkę, którego twórczość czerpie ze sztuki graffiti oraz street artu, z wielobarwną pracą „Toucan” (poz. 60)Annę Kushch (poz.31) z pop artową pracą nawiązującą do słynnych praw Murphy’ego; Rafała Rudko (poz. 37), akwarelistę , który do perfekcji opanował tajemnicze miejskie pejzaże; Szymona Kurpiewskiego (poz. 44), którego prace można było obejrzeć na głośnej wystawie „Art Pride. Gay Art From Poland” oraz Katarzynę Saniewską (poz. 48), graficzkę i malarkę prowadzącą Ostry Dyżur Artystyczny w Kamienicy Artystycznej TA3.

 

Zapraszamy także tradycyjnie do lektury rubryki "Artyści na start!" prezentującej w tym katalogu postać Pauliny Zalewskiej, autorki okładkowego obrazu „Córka Samuraja” (poz. 39), która w swoim malarstwie stara się przełamać stereotypowy obraz kobiety, przedstawiając ją jako rybaka, turystkę, gwiazdę,

bohaterkę wyrachowaną i wyuzdaną.

Czytaj więcej
Kontakt
Anna Dylicka, Dorota Kulawczuk, modern@sda.pl, (58) 551 22 89
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się