34 Aukcja Młodej Sztuki

Strona głównaAukcje archiwalne34 Aukcja Młodej Sztuki
34-aukcja-mlodej-sztuki

34 Aukcja Młodej Sztuki

Data aukcji:
22 lutego 2014
Miejsce aukcji:
Galeria Sztuki Współczesnej Sopot
Opis:

Serdecznie zapraszamy miłośników sztuki i kolekcjonerów na XXXIV Aukcję Młodej Sztuki, która odbędzie się w Galerii Modern w Sopocie już 22 lutego 2014 roku. W tej edycji zebraliśmy dla Państwa 69 znakomitych prac artystów z całej Polski.

Państwa szczególnej uwadze polecamy wyciszoną, ale zdradzającą świetne wyczucie koloru pracę Agaty Kosmali (poz. 36), precyzyjnie dopracowane warsztatowo płótno Juliusza Kosina (poz. 40) oraz abstrakcję Anety Polewczak (poz. 51) akcentującą elementy rytmu, harmonii i symetrii w powiązaniu z przejawianymi przez autorkę zdolnościami synestetycznymi.

W obecnej edycji pojawia się również kilka nazwisk artystów pierwszy raz biorących udział w naszej aukcji, m.in. Joanny Półkośnik (poz. 38), autorki subtelnych ujęć o szczególnie intymnym wyrazie oraz Natalii Kebalo (poz. 29), młodej studentki ze Lwowa, która w humorystyczny sposób dekonstruuje mity narodowe. Poza pracami malarskimi wyjątkowo ciekawie prezentuje się oferta graficzna, a pośród nich praca Moniki Rokickiej ( poz. 4) orazlinoryty Anny Fijałkowskiej-Oleksiak (poz. 5) i Anny Falenczyk (poz. 65).

Na koniec tradycyjnie zapraszamy do lektury rubryki "Artyści na start!" prezentującej postać Magdaleny Kwapisz-Grabowskiej, autorki okładkowego obrazu z serii ‘Singapur – Intymność’ (poz.1), która w wielowątkowym tekście mówi m.in.: „Nie lubię, kiedy moje malarstwo nazywa się kobiecym, nawet jeżeli taki jest odbiór. Sztuka powinna być wolna od takich podziałów, a jedynym miernikiem powinna być jej jakość.”

Ceny wywoławcze wszystkich prac to 500 zł.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie www.sda.pl i udziału w aukcji.

Czytaj więcej
Kontakt
Anna Dylicka, Dorota Kulawczuk; e-mail: modern@sda.pl lub tel. (058) 551 22 89 oraz 603 890 001
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się