69 Aukcja Młodej Sztuki / 12 października 2017

77. Zuzanna Zu Jankowska | Niewłaściwe słowo, 2017

Aukcja dziAukcje archiwalne69 Aukcja Młodej SztukiNiewłaściwe słowo, 2017
77
Niewłaściwe słowo, 2017

Zuzanna Zu Jankowska

Niewłaściwe słowo, 2017

akryl, płótno, 90 x 90 cm, sygn. l.d. oraz na odwrocie

Zuzanna Zu Jankowska Ur. w 1991 r. w Warszawie. W 2016 r. obroniła z wyróżnieniem tytuł magistra na ASP w Warszawie na wydziale Grafiki. Zajmuje się grafiką warsztatową, komputerową oraz malarstwem. Obrazy charakteryzuje graficzno-rysunkowy realizm z geometryczną oprawą. Prace mają często charakter humorystyczny, zawierają zaskakujące metafory, przy wykorzystaniu niekonwencjonalnej symboliki, a także posiadają ładunek emocjonalny. Artystka brała udział w wystawach grupowych: Kissprint, Warszawa 2013 oraz 2016; MUZA – Magdalena Abakanowicz, Warszawa, 2015; Wystawa pokonkursowa na Międzynarodowym Biennale Grafiki Cyfrowej, Gdynia, 2016; Pokonkursowa wystawa finalistów Artystycznej Nagrody Siemensa z Galerii Salon Akademii, Warszawa, 2016; indywidualnych: Alternatywna Geometryczność, Boska Praga, Warszawa, 2016, a także w performance w Galerii Foksal w ramach wystawy Jiri Skala, Bohdan Mrazek JABBERWOCKY (2016). W l. 2013-2015 współorganizowała festiwal artystyczny Art Fresh Festival. W 2016 została finalistką Artystycznej Nagrody Siemensa.