31. Zefiryn Ćwikliński | Góral i owce na hali, 1928 r.

Aukcja dziAukcje archiwalneVaria 33Góral i owce na hali, 1928 r.
31
Góral i owce na hali, 1928 r. - 1Góral i owce na hali, 1928 r. - 2

Zefiryn Ćwikliński (1871 Lwów - 1930 Zakopane)

Góral i owce na hali, 1928 r.

olej, tektura, 30 x 35 cm, sygn. i dat. p.d.: Ćwikliński/1928

Zefiryn Ćwikliński W latach 1887-1889 studiował w krakowskiej SSP w pracowniach F. Cynka i W. Łuszczkiewicza. Naukę kontynuował w Wiedniu u malarza scen historycznych, Ch. Griepenkerla. Na przełomie lat 1898/99 przebywał we Włoszech i w Dalmacji. Ostatecznie, w 1908 roku, zamieszkał w Zakopanem, oddając się malowaniu tatrzańskich pejzaży. Wystawiał m.in. w krakowskim i lwowskim TPSP. Należał do TZSP, gdzie w 1931 r. odbyła się jego pośmiertna wystawa.