Aukcja Dzieł Sztuki / 29 listopada 2014

46. Zdzisław Przebindowski | Kwiaty w wazonie

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiKwiaty w wazonie
46
Kwiaty w wazonie

Zdzisław Przebindowski (1902 Kraków - 1986 tamże)

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 56 x 42 cm
sygn. p. d.: Z. Przebindowski

Zdzisław Przebindowski Od 1920 roku studiował w poznańskiej Szkole Sztuk Zdobniczych, naukę kontynuował w krakowskiej ASP pod kierunkiem F. Pautscha. Mieszkał w Paryżu, Wenecji, Florencji i Rzymie. Podróżował na Sycylię, Sardynię oraz do Afryki. Na przełomie lat 1937/38 podjął pracę na macierzystej uczelni, którą kontynuował po zakończeniu II wojny światowej. Malarz silnie związany z krakowskim środowiskiem artystycznym, był znakomitym pedagogiem i promotorem młodych talentów. W jego twórczości dominują martwe natury i pejzaże. Malował śmiałymi pociągnięciami pędzla, tworząc barwne, syntetyczne kompozycje. Obrazy artysty znajdują się w wielu muzeach, m.in. w MN w Krakowie, Warszawie, Poznaniu oraz w kolekcjach prywatnych
Cena wylicytowana
3 200 zł