Aukcja Sztuki Fantastycznej / 27 czerwca 2020

31. Zbigniew Seweryn | Królowa Dnia i Nocy, 2019

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejKrólowa Dnia i Nocy, 2019
31
Królowa Dnia i Nocy, 2019

Zbigniew Seweryn

Królowa Dnia i Nocy, 2019

olej, akryl, płótno, 50 x 50 cm
sygnowany p.d. '[monogram SZ] 2019' oraz opisany na odwrocie

Zbigniew Seweryn
Polski artysta plastyk – malarz i ilustrator. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych na ASP w Krakowie. Jego twórczość skupiona jest wokół stylistyki realizmu magicznego. Źródłem jego obrazów jest bogata wyobraźnia artysty oraz inspiracje czerpane z malarstwa renesansu i manieryzmu XV. i XVI. wieku (zarówno włoskiego jak i niderlandzkiego). Poza malarstwem, Seweryn zajmuje się również ilustracją książek dla dzieci. W ciągu kilkudziesięciu lat pracy twórczej prezentował swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.
Cena wylicytowana
3 800 zł