Aukcja Sztuki Fantastycznej / 27 czerwca 2020

30. Zbigniew Seweryn | Krajobraz Ciszy Nocnej, 2020

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejKrajobraz Ciszy Nocnej, 2020
30
Krajobraz Ciszy Nocnej, 2020

Zbigniew Seweryn

Krajobraz Ciszy Nocnej, 2020

olej, akryl, płótno, 70 x 70 cm
sygnowany l.d. '[monogram SZ] 2020' oraz opisany na odwrocie

Zbigniew Seweryn
Polski artysta plastyk – malarz i ilustrator. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych na ASP w Krakowie. Jego twórczość skupiona jest wokół stylistyki realizmu magicznego. Źródłem jego obrazów jest bogata wyobraźnia artysty oraz inspiracje czerpane z malarstwa renesansu i manieryzmu XV. i XVI. wieku (zarówno włoskiego jak i niderlandzkiego). Poza malarstwem, Seweryn zajmuje się również ilustracją książek dla dzieci. W ciągu kilkudziesięciu lat pracy twórczej prezentował swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.
Cena wylicytowana
7 500 zł