Aukcja Sztuki Fantastycznej / 20 lutego 2021

33. Zbigniew Oporski | Bez tytułu, 2020

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejBez tytułu, 2020
33

Zbigniew Oporski (ur. 1980)

Bez tytułu, 2020

olej, blacha, 80 x 100 cm, sygnowany na odwrocie odciskiem palca

Zbigniew Oporski
Absolwent Wydziału Architektury Szczecińskiej Politechniki. Już w dzieciństwie wykazywał zamiłowanie do rysunku i plastyki w ogóle, jednak im bardziej odkrywał siebie oraz otaczający świat, tym mocniejsza rodziła się potrzeba wyrażania własnych emocji w sztuce: „Nie mógłbym nie malować, to jest silniejsze ode mnie i tylko jako taki stan równowagi psychicznej zapewnia mi wielogodzinne siedzenie przed obrazem”. Maluje techniką olejną na płytach aluminiowych, przykładając ogromną wagę do sposobu malowania, jakości oraz techniki. Nigdy nie idzie na skróty i zdarza mu się zamalować niekiedy prawie ukończony obraz gdy uzna, że dany element bądź jego składowa nie pasuje.
Cena wylicytowana
13 000 zł