24 Aukcja Sztuki XXI wieku / 21 sierpnia 2021

13. Wojciech Brewka | Czaszka, 2021

Strona głównaAukcje archiwalne24 Aukcja Sztuki XXI wiekuCzaszka, 2021
czaszka-2021-wojciech-brewka

Wojciech Brewka (ur. 1980)

Czaszka, 2021

olej, płótno, 24 x 18 cm, sygnowany p.d.: 'BREWKA' oraz opisany na odwrocie: '45/21'

Wojciech Brewka Artysta malarz, absolwent UŁ. Współzałożyciel warszawskiej Galerii Sztuki Officyna. Przygodę ze sztuką rozpoczął jeszcze w liceum, tworząc rysunki na ścianach pokoju w domu rodzinnym. Po jakimś czasie przeniósł swoją twórczość do klubu osiedlowego, a następnie na ulicę. Ten etap twórczości to malowanie, robienie vlepek, tagowanie murów. Kolejnym krokiem na jego artystycznej drodze było przeprowadzenie się do Łodzi, gdzie studiował. Tam stworzył swoją pierwszą małą pracownię. W Łodzi pierwszy raz spotkał się z malarstwem wielkoformatowym ? muralami, które ukształtowały jego sposób widzenia sztuki. Mimo, iż nie zrezygnował z ulicznych działań i scena Urban Art jest mu bardzo bliska, to jednak nie uważa się już za jej członka. Wybrał inną drogę, koncentrując się na malarstwie sztalugowym. Stara się opracować rozpoznawalny warsztat, w ramach którego korzysta z klasycznych narzędzi malarskich, ale też i tych wykorzystywanych przez artystów działających na ulicy. Chcąc przybliżyć swoją twórczość masowemu odbiorcy, wykonuje kopie prac w formie vlepek, które rozkleja w przestrzenie miejskiej. W twórczości zależy mu przede wszystkim na kontakcie z odbiorcą. Dialog w sztuce jest dla niego priorytetem. W latach 2010-2015 brał udział w około 40 wystawach zbiorowych. Wystawy indywidualne: 2014 - Galeria Chłodna 31, Winosfera, Warszawa; 2013 - Klub Sens Nonsensu, Warszawa.
Cena wylicytowana
3 800 zł