olej, płótno naklejone na karton, 25 x 35 cm, sygn. p.d.: W.ZAKRZEWSKI , dat. śr. d.: 1989, sygn. dat. i opisany na odwrocie: W.ZAKRZEWSKI 1989 - 17 / WARSZAWA. ŁAZIENKI / 25 x 35 ol.pł. na kartonie
Włodzimierz Zakrzewski Uczył się w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych w Warszawie. Przed wojną więziony za działalność komunistyczną, od 1944 roku kierował założoną przez siebie pracownią plakatów frontowych w Ludowym Wojsku Polskim. Pracował krótko w Państwowym Instytucie Sztuki w Warszawie i wykładał w latach 1950-52 w warszawskiej ASP. W drugiej połowie lat 50., wówczas jako jeden z pierwszych polskich malarzy po wojnie, wyjechał do Paryża i wystawił tam swoje prace. Były to pejzaże nawiązujące do płócien impresjonistów, utrzymane w stonowanej kolorystyce. W późniejszym okresie twórczości koncentrował się wyłącznie na przyrodzie i architekturze, często grubo nakładał farbę, której smugi układały się w zawiłe sploty.