Aukcja Dzieł Sztuki / 9 maja 2020

20. Włodzimierz Terlikowski | Kwiaty w wazonie, 1944 r.

HomeAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiKwiaty w wazonie, 1944 r.
Kwiaty w wazonie, 1944 r.

Włodzimierz Terlikowski (1873 wieś pod Warszawą - 1951 Paryż)

Kwiaty w wazonie, 1944 r.

olej, płótno, 40,5 × 27 cm
sygn. p. d.: 1944/Terlikowski

„Zwróćmy uwagę również na liczne studia kwiatów: róż herbacianych i czerwonych, których delikatne płatki dopracowane są za pomocą szpachli, tło, z grubymi impastami, sprawia wrażenie reliefu, co jest rzadkie w przypadku malarstwa. Dzieła należy oglądać z pewnej odległości, gdyż zyskują wtedy ujmującą oryginalność. Zdradzają artystę o wielkiej precyzji spojrzenia i rzadkiej
pewności warsztatowej. Duża liczba tych płócien jest w posiadaniu wielu osobistości, podobnie zresztą jak portrety”. C. Merlot, L’art polonais a Paris. I. L’Exposition des oeuvres de W. Terlikowski (…), „La Pologne politique, economique, litteraire et artistique” 1921, połr. I, s. 100–101

Cena wylicytowana
16 000 zł