Aukcja Dzieł Sztuki / 24 sierpnia 2019

71. Włodzimierz Terlikowski | Kwiaty, 1923

HomeAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiKwiaty, 1923
71
Kwiaty, 1923 - 1Kwiaty, 1923 - 2

Włodzimierz Terlikowski (1873 wieś pod Warszawą - 1951 Paryż)

Kwiaty, 1923

olej, płótno, 64,5 × 91,5 cm
sygn. i dat. l. d.: 1923/Terlikowski oraz p. g.: 1923/Terlikowski

„Zwroćmy uwagę rownież na liczne studia kwiatow: roż herbacianych i czerwonych, ktorych delikatne płatki dopracowane są za pomocą szpachli, tło, z grubymi impastami, sprawia wrażenie reliefu, co jest rzadkie w przypadku malarstwa. Dzieła należy oglądać z pewnej odległości, gdyż zyskują wtedy ujmującą oryginalność. Zdradzają artystę o wielkiej precyzji spojrzenia i rzadkiej pewności warsztatowej. Duża liczba tych płocien jest w posiadaniu wielu osobistości, podobnie zresztą jak portrety”. C. Merlot, L’art polonais a Paris. I. L’Exposition des oeuvres de W. Terlikowski (…), „La Pologne politique, economique, litteraire et artistique” 1921, połr. I, s. 100–101

Cena wylicytowana
32 000 zł