Aukcja Dzieł Sztuki / 12 maja 2018

19. Włodzimierz Terlikowski | Kwiaty, 1922 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiKwiaty, 1922 r.
Kwiaty, 1922 r.

Włodzimierz Terlikowski (1873 wieś pod Warszawą - 1951 Paryż)

Kwiaty, 1922 r.

olej, płótno, 73 × 92 cm
sygn. i dat. p. d.: 1922./Terlikowski

Włodzimierz Terlikowski
Studiował w Akademii monachijskiej oraz w Paryżu u J. P. Laurensa. Od 1911 r. na stałe zamieszkał w Paryżu. Debiutował w 1900 r. wystawą indywidualną w galerii Bernheim-Jeune. W 1912 r. brał udział w Salonie Jesiennym. Wielokrotnie prezentował swoje prace, przede wszystkim w Galerie La Boitie (1920 r.), Jean Charpentier (1927 r.) i Galerie Barreiro (1931 r.). Malował pejzaże, martwe natury oraz portrety. Bliski w swej twórczości fowizmowi, stosował kontrastowe zestawienia fakturalne kładzionych farb.
Cena wylicytowana
9 000 zł