Aukcja Prac na Papierze - Sztuka Współczesna / 22 kwietnia 2020

84. Włodzimierz Pawlak | Rysunek, 2003 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na Papierze - Sztuka WspółczesnaRysunek, 2003 r.
84
Rysunek, 2003 r.

Włodzimierz Pawlak (ur. 1957 Korytów)

Rysunek, 2003 r.

tusz, papier, 29,5 x 20,5 cm, sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK/RYSUNEK TUSZEM/58 2003

Włodzimierz Pawlak
W latach 1980–1985 artysta studiował w warszawskiej ASP, m.in. w pracowniach R. Winiarskiego i R. Ziemskiego. Wraz z artystami P. Kowalewskim, R. Grzybem i J. Modzelewskim, założył „Gruppę”. Ci niezależni artyści, działając na przełomie l. 80. i 90., organizowali akcje wspólnego malowania, manifestując swoje niezadowolenie wobec rzeczywistości. Pawlak redagował pismo „Oj dobrze już”. W 1983 r. tworzy dwa cykle: „Świnie” i „Muchy”. W twórczości Pawlaka istotne są inspiracje twórczością K. Malewicza oraz W. Strzemińskiego. Od dłuższego czasu powstaje cykl „Dzienniki”, w którym istotą jest upływający czas i refleksja, jaka towarzyszy człowiekowi na temat sztuki i życia.
Cena wylicytowana
1 300 zł