Aukcja ze zbiorów kolekcjonera / 22 września 2021

21. Włodzimierz Pawlak | Notatka o sztuce, Nr 173, 1999

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja ze zbiorów kolekcjoneraNotatka o sztuce, Nr 173, 1999
notatka-o-sztuce-nr-173-1999-wlodzimierz-pawlak

Włodzimierz Pawlak (ur. 1957 Korytów)

Notatka o sztuce, Nr 173, 1999

olej, płótno, 33 x 24 cm, sygn., dat. i opisany na odwrocie: Włodzimierz Pawlak | Notatka o sztuce | Nr 173 | 33 x 24 | 1999

Włodzimierz Pawlak
W latach 1980–1985 artysta studiował w warszawskiej ASP, m.in. w pracowniach R. Winiarskiego i R. Ziemskiego. Wraz z artystami P. Kowalewskim, R. Grzybem i J. Modzelewskim, założył „Gruppę”. Ci niezależni artyści, działając na przełomie l. 80. i 90., organizowali akcje wspólnego malowania, manifestując swoje niezadowolenie wobec rzeczywistości. Pawlak redagował pismo „Oj dobrze już”. W 1983 r. tworzy dwa cykle: „Świnie” i „Muchy”. W twórczości Pawlaka istotne są inspiracje twórczością K. Malewicza oraz W. Strzemińskiego. Od dłuższego czasu powstaje cykl „Dzienniki”, w którym istotą jest upływający czas i refleksja, jaka towarzyszy człowiekowi na temat sztuki i życia.