Aukcja Prac na Papierze. Sztuka Współczesna / 18 listopada 2020

70. Włodzimierz Pawlak | Dziennik E nr 319, 1998 r.

HomeAukcje archiwalneAukcja Prac na Papierze. Sztuka WspółczesnaDziennik E nr 319, 1998 r.
70
Włodzimierz Pawlak | Dziennik E nr 319, 1998 r.Włodzimierz Pawlak | Dziennik E nr 319, 1998 r.

Włodzimierz Pawlak (ur. 1957 Korytów)

Dziennik E nr 319, 1998 r.

olej, tektura, 29 x 20,5 cm, dat. p.d.: 1998, opisany śr.d.: 319, sygn. i dat. na odwrocie: W. Pawlak 1998

Przestrzeń dla Sztuki S2, Wiadomości z rezerwatu polskiej sztuki współczesnej. Kolekcja prac Włodziemierza Pawlaka ze zbiorów prywatnych, marzec-kwiecień 2019 r.

Włodzimierz Pawlak
W latach 1980–1985 artysta studiował w warszawskiej ASP, m.in. w pracowniach R. Winiarskiego i R. Ziemskiego. Wraz z artystami P. Kowalewskim, R. Grzybem i J. Modzelewskim, założył „Gruppę”. Ci niezależni artyści, działając na przełomie l. 80. i 90., organizowali akcje wspólnego malowania, manifestując swoje niezadowolenie wobec rzeczywistości. Pawlak redagował pismo „Oj dobrze już”. W 1983 r. tworzy dwa cykle: „Świnie” i „Muchy”. W twórczości Pawlaka istotne są inspiracje twórczością K. Malewicza oraz W. Strzemińskiego. Od dłuższego czasu powstaje cykl „Dzienniki”, w którym istotą jest upływający czas i refleksja, jaka towarzyszy człowiekowi na temat sztuki i życia.