Aukcja Grudniowa / 13 grudnia 2023

17. Wlastimil Hofman | Sybilla, ok. 1930 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja GrudniowaSybilla, ok. 1930 r.
Wlastimil Hofman | Sybilla, ok. 1930 r.Wlastimil Hofman | Sybilla, ok. 1930 r.

Wlastimil Hofman (1881 Praga - 1970 Szklarska Poręba)

Sybilla, ok. 1930 r.

olej, tektura, 53 x 63 cm, sygn. p.g.: Wlastimil / Hofman, na odwrocie naklejka wystawowa TPSP

Wlastimil Hofman
W wieku 16 lat rozpoczął naukę w Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Jacka Malczewskiego, Leona Wyczółkowskiego i Jana Stanisławskiego. Swoją artystyczną edukację kontynuował w Paryżu w Ecole des Beaux-Art w pracowni Jean-Leon Gerome’a – francuskiego malarza i rzeźbiarza akademickiego. Sławę przyniosła Hofmanowi praca zatytułowana Spowiedź, która została wystawiona w 1906 roku w warszawskiej Zachęcie. Podczas wojny kilkakrotnie zmieniał miejsce pobytu, by ostatecznie osiąść w Szklarskiej Porębie, gdzie kontynuował tradycje tamtejszej kolonii artystycznej. Malował głównie portrety oraz sceny o charakterze symbolicznym, pełne nastrojowości oraz religijnych i patriotycznych treści. Prace artysty utrzymane są w intensywnych, nasyconych barwach, które dodatkowo podkreślają głębię ekspresji przedstawienia.
Cena wylicytowana
0 zł