akwarela, papier, 53 × 73 cm
sygn. l. d.: „W. Skoczylas”
na odwrocie ołówkiem napis: „prof. Skoczylas/ Motyw z Kazimierza oraz pieczęć
SALONU SZTUKI Cz. Garlińskiego”
Do pracy dołączone potwierdzenie autentyczności wystawione przez Agencję Art Konsultant Adama Konopackiego.
W latach 1900-1904 studiował w wiedeńskiej Kunstgewerbeschule, a następnie w krakowskiej ASP u T. Axentowicza i L. Wyczółkowskiego. W 1910 roku wyjechał do Paryża, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem E. Bourdelle`a. W latach 1912-13 studiował w Lipsku w Akademii Sztuk Graficznych. W latach 1922-34 prowadził katedrę grafiki artystycznej w warszawskiej ASP. Był współzałożycielem Stowarzyszenia Artystów Plastyków "Rytm”. Początkowo uprawiał rzeźbę i malarstwo, w późniejszym czasie poświęcił się grafice, wypracowując własny, oryginalny styl. Uznawany jest za twórcę nowoczesnego drzeworytu. Stworzył około 200 drzeworytów i 100 rycin wykonanych innymi technikami. Po 1920 roku powrócił do malarstwa akwarelowego, tworzył pejzaże podhalańskie, a także malownicze widoki z włoskich podróży do Toskanii.