Port Północny / 29 listopada 2014

208. Władysław Lam | Morze, 1974 r.

Strona głównaAukcje archiwalnePort PółnocnyMorze, 1974 r.
208
Morze, 1974 r.

Władysław Lam (1893 Konjica/Jugosławia - 1984)

Morze, 1974 r.

olej, płyta pilśniowa, 68 × 88 cm
sygn. p. d.: W. Lam
na odwrocie napis: WŁ. LAM/ MORZE/OLEJ/ CENA – 8000/ WYM. 68 X 88 CM

Reprodukowany:
Port Gdańsk wczoraj i dziś, Gdańsk 2014, s. 47

Władysław Lam
W latach 1912–18 studiował w krakowskiej ASP w pracowniach T. Axentowicza i J. Mehoffera. W okresie międzywojennym wykładał rysunek na Politechnice Lwowskiej, zaś po wojnie kontynuował pracę pedagogiczną w PWSSP w Sopocie oraz na Politechnice Gdańskiej. Należał do ugrupowań artystycznych Świt, Plastyka, Awangarda. Miał wiele wystaw indywidualnych zarówno w kraju, jak i za granicą. Uprawiał malarstwo, rysunek i grafikę, a tematami jego prac były najczęściej pejzaże, kompozycje figuralne i portrety, zaś po 1956 r. również kompozycje abstrakcyjne. Znamienne dla twórczości artysty jest zwarta syntetyczna kompozycja, wyraźny kontur oraz operowanie dużymi, jednostajnymi płaszczyznami barwnymi.
Cena wylicytowana
6 000 zł