Świąteczna Aukcja Sztuki Najnowszej / 1 grudnia 2021

32. Władysław Kufko | Brama do raju, 2010

Strona głównaAukcje archiwalneŚwiąteczna Aukcja Sztuki NajnowszejBrama do raju, 2010
brama-do-raju-2010-wladyslaw-kufko

Władysław Kufko (ur. 1955 Brześć)

Brama do raju, 2010

olej, płótno, 100 x 73 cm, sygn. p.g.: KUFKO

Władysław Kufko
Ukończył Liceum Plastyczne w Mińsku, a w 1981 r. studia wyższe w Kijowskim Instytucie Sztuki. Uprawia malarstwo sztalugowe, akwarelę. W swoich obrazach kreuje świat fantastycznych postaci, sytuacji, ukrytych znaczeń. Te światy mają oczywiste odniesienie do naszej ludzkiej kondycji, ale nie są łatwo interpretowalne. Obrazy artysty są swego rodzaju małymi malarskimi traktatami filozoficznymi. Przywiązuje dużą wagę do kompozycji i formy obrazu. Zajmuje się także portretowaniem. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków Republiki Białoruskiej i członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Wziął udział w dziesiątkach wystaw zbiorowych w Białorusi, Polsce, Rosji, Niemczech, Holandii, USA, miał wystawy indywidualne w Polsce i innych krajach. Jego prace znajdują się w zbiorach: Muzeum w Brześciu, Ministerstwa Kultury w Mińsku, Związku Plastyków ZSRR w Moskwie oraz w kolekcjach prywatnych w Republice Białoruskiej, Rosji, Armenii, Polsce, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Hiszpanii, Czechosłowacji, USA i Kanady. W 2005 roku został zakwalifikowany do finałowej setki konkursu OBRAZ ROKU, organizowanego przez Art & Business.
Cena wylicytowana
3 800 zł