Aukcja Sztuki Współczesnej / 4 kwietnia 2020

49. Władysław Jackiewicz | Moje marzenie, 2010

Aukcja dziAukcje archiwalneAukcja Sztuki WspółczesnejMoje marzenie, 2010
49
Moje marzenie, 2010

Władysław Jackiewicz (1924 Podbrodzie - 2016 Gdańsk)

Moje marzenie, 2010

olej, płótno; 60 x 40,5 cm (nieregularny kształt płótna);
na odwrocie wyszyte: DLA / MARTY LATOSIŃSKIEJ / WŁADYSŁAW JACKIEWICZ / 2010, na krośnie napis: MOJE MARZENIE 2010 ROK (niebieskim flamastrem) oraz dedykacja: Panu Latosi

Władysław Jackiewicz Malarz i rysownik, od lat związany z gdańskim ASP. Studia artystyczne skończył dyplomem w 1952 roku na gdańskiej PWSSP w pracowni prof. A. Nachta-Samborskiego. Od 1951 roku wykładał malarstwo na PWSSP, w latach 1965–1969 był dziekanem Wydziału Malarstwa, a od 1969 do 1981 roku pełnił funkcję rektora. Jeden z twórców Grupy Gdańskiej. Wystawiał na ponad 40 wystawach indywidualnych i grupowych. Laureat nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego (2007 rok). Na obrazach Jackiewicza – kompozycjach i aktach – ciało kobiety sprowadzone jest do geometrycznych, abstrakcyjnych figur.
Cena wylicytowana
9 500 zł