Varia 29 / 15 maja 2019

45. Władysław Granzow | Pejzaż

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 29Pejzaż
45
Pejzaż

Władysław Granzow (1872 Warszawa - ?)

Pejzaż

olej, tektura, 11,5 x 16 cm, sygn. p.d.: W. Granzow

Władysław Granzow Malarstwa uczył się w Warszawie, następnie od 1890 r. w Monachium u S. Grocholskiego i w Paryżu u B. Constanta i J.-P. Laurensa. Odbywał kilkakrotnie podróże artystyczne do Grecji i Hiszpanii. W 1904 r. był kierownikiem artystycznym wydawanego w Paryżu miesięcznika "Sztuka". Bral udział w paryskim Salonie Jesiennym i w Salonie Niezależnych. Malował głównie pejzaże, kompozycje figuralne, portrety i akty. Wystawiał pojedyncze prace w TZSP w Warszawie, a także kilka obrazów w TPSP w Krakowie. Wystawy indywidualne: w 1909 r. w Galerie Druet i w 1910 r. w Galerie Bernheim Jeune.
Cena wylicytowana
800 zł