Aukcja Dzieł Sztuki / 25 listopada 2017

74. Władysław Chmieliński | Wiosna na Placu Zamkowym w Warszawie

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiWiosna na Placu Zamkowym w Warszawie
74
Wiosna na Placu Zamkowym
w Warszawie

Władysław Chmieliński (1911 Warszawa - 1979 tamże)

Wiosna na Placu Zamkowym w Warszawie

olej, płótno, 25,5 × 36 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Władysław Chmieliński
Malarz związany z Warszawą, gdzie stale mieszkał i pracował. W latach 1926–1931 studiował w tamtejszej Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa (dawna Klasa Rysunkowa). Wiodącym tematem jego obrazów były weduty, szczególnie zaś widoki stolicy. W latach 1935–1938 stworzył cykl akwarel przedstawiających obiekty polskiej architektury, wśród nich wnętrza Zamku Królewskiego w Warszawie i Pałacu w Wilanowie. Po wojnie chętnie malował także konie na tle pejzażu. W latach 1936–1939 artysta używał także pseudonimu „Władysław Stachowicz”.
Cena wylicytowana
4 600 zł