Aukcja Dzieł Sztuki / 28 listopada 2020

82. Władysław Chmieliński | Stare Miasto w Warszawie

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiStare Miasto w Warszawie
82
stare-miasto-w-warszawie-wladyslaw-chmielinski

Władysław Chmieliński (1911 Warszawa - 1979 tamże)

Stare Miasto w Warszawie

olej, płótno, 25,5 × 35,5 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Władysław Chmieliński
Malarz związany z Warszawą, gdzie stale mieszkał i pracował. W latach 1926–1931 studiował w tamtejszej Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa (dawna Klasa Rysunkowa). Wiodącym tematem jego obrazów były weduty, szczególnie zaś widoki stolicy. W latach 1935–1938 stworzył cykl akwarel przedstawiających obiekty polskiej architektury, wśród nich wnętrza Zamku Królewskiego w Warszawie i Pałacu w Wilanowie. Po wojnie chętnie malował także konie na tle pejzażu. W latach 1936–1939 artysta używał także pseudonimu „Władysław Stachowicz”.
Cena wylicytowana
7 500 zł