Aukcja Sztuki Współczesnej / 24 października 2020

43. Witold Kaczanowski | Z cyklu People, 1972

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki WspółczesnejZ cyklu People, 1972
43
Witold Kaczanowski | Z cyklu People, 1972

Witold Kaczanowski (ur. 1932 Warszawa)

Z cyklu People, 1972

olej, płótno, 122 x 80 cm
sygnowany l.d.: Witold - K 1972

Witold Kaczanowski

Studiował na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod okiem m.in. Eugeniusza Arcta, Wojciecha Fangora i Henryka Tomaszewskiego. W roku 1964 wyjechał do Paryża i miał okazję poznać wiele osobistości ze świata sztuki (m.in. Pabla Picassa, który namalował jego portret). W 1969 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Witold Kaczanowski zajmuje się malarstwem (sztalugowym i ściennym), rzeźbą, grafiką i fotografią. W jego twórczości dominują przedstawienia niewielkich postaci, umieszczonych w nieokreślonej przestrzeni, symbolicznie ukazujące wyobcowanie i osamotnienie człowieka we współczesnym świecie. Przez szereg lat prace artysty prezentowane były na licznych wystawach w Polsce i na świecie. Jedną z ważniejszych jest z pewnością ekspozycja retrospektywna w amsterdamskiej filii domu aukcyjnego Sotheby's, która odbyła się w 2007 roku.

Cena wylicytowana
24 000 zł