Aukcja Sztuki Współczesnej / 24 października 2020

43. Witold Kaczanowski | Z cyklu People, 1972

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki WspółczesnejZ cyklu People, 1972
43
Witold Kaczanowski | Z cyklu People, 1972

Witold Kaczanowski (ur. 1932)

Z cyklu People, 1972

olej, płótno, 122 x 80 cm
sygnowany l.d.: Witold - K 1972

Witold Kaczanowski
Studiował na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Kształcił się pod okiem m.in. Eugeniusza Arcta, Wojciecha Fangora i Henryka Tomaszewskiego. W roku 1964 wyjechał do Paryża i przez długi czas miał nie wracać do Polski. W stolicy Francji poznał wiele ważnych osób świata sztuki (m.in. Pabla Picassa, który namalował jego portret). Pięć lat później – w 1969 roku wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych gdzie tworzy przez lata. Witold Kaczanowski zajmuje się malarstwem (sztalugowym i ściennym), rzeźbą, grafiką i fotografią. Charakterystycznym elementem jego twórczości jest przedstawianie niewielkich postaci ukazanych w nieokreślonej przestrzeni, mającej za cel symboliczne ukazanie wyobcowania ludzi we współczesnym świecie (odwołują się tym samym do częstych podróży artysty, a tym samym pewnego osamotnienia). Przez szereg lat prace artysty prezentowane były na licznych wystawach w Polsce i na świecie. Jedną z ważniejszych jest z pewnością ekspozycja retrospektywna w amsterdamskiej filii domu aukcyjnego Sotheby's, która odbyła się w 2007 roku.
Cena wylicytowana
24 000 zł