akryl, płótno, 77 x 59 cm, sygnowany p.d.: 'Witold.K. 71'
WYSTAWIANY
- Witold-K. Sotheby's Retrospective, Amsterdam,2007
LITERATURA:
Witold-K at Sotheby’s, Wit Leszek Kaczanowski, Kraków 2016 (wyd. trzecie), str. 143
Studiował na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod okiem m.in. Eugeniusza Arcta, Wojciecha Fangora i Henryka Tomaszewskiego. W roku 1964 wyjechał do Paryża i miał okazję poznać wiele osobistości ze świata sztuki (m.in. Pabla Picassa, który namalował jego portret). W 1969 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Witold Kaczanowski zajmuje się malarstwem (sztalugowym i ściennym), rzeźbą, grafiką i fotografią. W jego twórczości dominują przedstawienia niewielkich postaci, umieszczonych w nieokreślonej przestrzeni, symbolicznie ukazujące wyobcowanie i osamotnienie człowieka we współczesnym świecie. Przez szereg lat prace artysty prezentowane były na licznych wystawach w Polsce i na świecie. Jedną z ważniejszych jest z pewnością ekspozycja retrospektywna w amsterdamskiej filii domu aukcyjnego Sotheby's, która odbyła się w 2007 roku.