28 Aukcja Sztuki XXI wieku / 28 maja 2022

22. Wiktor Jackowski | Święto Balona, 2021

Strona głównaAukcje archiwalne28 Aukcja Sztuki XXI wiekuŚwięto Balona, 2021
Wiktor Jackowski | Święto Balona, 2021

Wiktor Jackowski (ur. 1987)

Święto Balona, 2021

olej, płótno, 73 x 110 cm, sygnowany na odwrocie: 'Wiktor Jackowski | Święto Balona 2021'

Wiktor Jackowski
W 2011 ukończył ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa, broniąc dyplom pod kierunkiem prof. Stanisława Rodzińskiego. W 2010 odbył staż w ramach programu Socrates-Erasmus w L'école Estienne w Paryżu. W 2013 wykonywał prace malarskie na karaibskiej wyspie Arubie. W latach 2013-2015 mieszkał w Gdańsku, pracując jako projektant nominowanego do Oscara malarskiego filmu animowanego "Loving Vincent". W 2016 przeprowadził się do Aten, aby nadzorować greckie studio tej produkcji. Autor 10 wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą. Od 2020 mieszka i pracuje w Warszawie. Uzyskane nagrody i wyróżnienia: 2022 – Nagroda Burmistrza Buska-Zdrój w 45. Konkursie „Przedwiośnie”, BWA Kielce; 2021 – Finalista I Biennale Malarstwa „Lubelska Wiosna", Centrum Spotkania Kultur, Lublin; 2020 – II nagroda w konkursie „Dystans Art Competition”, Galeria Dystans, Kraków; 2019 – Finalista Krakowskiego Salonu Sztuki, Pałac Sztuki w Krakowie; 2018 – Nagroda BWA w Sandomierzu w 41. Konkursie „Przedwiośnie”, BWA Kielce. Wybrane wystawy indywidualne: 2023 – „Ojczyzna”, Galeria MILANO, Warszawa; 2021 – „Jaskrawa szarość” (wystawa wspólnie z Olgą Pawłowską), Galeria Tlen, Warszawa; 2019 – „Beyond the Shadow”, Sandhofer Gallery, Salzburg (Austria); 2019 – „Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster”, Galeria Sztuki Współczesnej Winda, Kielce; 2018 – „Uwaga: nic”, Galeria MILANO, Warszawa; 2016 – „Wszystko co w mojej niemocy”, Galeria Żak, Gdańsk.