Aukcja Sztuki XXI wieku / 28 maja 2022

22. Wiktor Jackowski | Święto Balona, 2021

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja Sztuki XXI wiekuŚwięto Balona, 2021
Wiktor Jackowski | Święto Balona, 2021

Wiktor Jackowski (ur. 1987)

Święto Balona, 2021

olej, płótno, 73 x 110 cm, sygnowany na odwrocie: 'Wiktor Jackowski | Święto Balona 2021'

Wiktor Jackowski W 2011 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, broniąc dyplom pod kierunkiem prof. Stanisława Rodzińskiego na Wydziale Malarstwa. W 2010 roku odbył staż w ramach programu Socrates-Erasmus w l'École Estienne w Paryżu. W 2013 wykonywał prace malarskie w kościele na karaibskiej wyspie Arubie. W latach 2013-2015 mieszkał w Gdańsku pracując przy produkcji filmu animowanego Loving Vincent. W 2016 r. przeprowadził sie do Aten, aby nadzorować greckie studio tejże produkcji. Wystawy indywidualne: 2016 – „Wszystko co w mojej niemocy”, Galeria Żak; 2013 – „Obrazy z labiryntu”, Muzeum Henryka Sienkiewicza, Oblęgork (oddział Muzeum Narodowego w Kielcach); 2012 – „Zapalanie błędnika”, Mostowa Artcafe, Kraków; 2011 – „Błędnik”, Fundacja Promocji Sztuki Współczesnej, Warszawa; 2011 – „Klimaty”, Muzeum Historii Kielc, Kielce; 2008 – „Pejzaże”, Dom Środowisk Twórczych, Kielce. Wybrane wystawy zbiorowe: 2015 – wystawa pokonkursowa Ale Sztuka! Młode Polskie Malarstwo, CSW Solway, Kraków; 2015 – 30/30 konkurs na najlepsze okładki płytowe, Galeria Miejska Arsenał, Poznań; 2014 – „Young Polish Art.”, Museu Nogueira de Silva, Braga (Portugalia); 2012 - 22. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2012, BWA, Legnica; 2013 – „Przedwiośnie 36”, BWA, Kielce; 2012 – „Przedwiośnie 35”, BWA, Kielce; 2011 – Targi Sztuki Współczesnej Artexpo, Arezzo (Włochy).
Estymacja:
3 800 - 5 000 zł
Cena wywoławcza:
2 600 zł