Aukcja Sztuki Fantastycznej / 27 czerwca 2020

37. Wiesław Król | Czerwona piłeczka, 2018

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejCzerwona piłeczka, 2018
37
Czerwona piłeczka, 2018

Wiesław Król (ur. 1965)

Czerwona piłeczka, 2018

olej, płótno, 60 x 90 cm
sygnowany l.d.: 'Wkról 2018' oraz opisany na odwrocie

Wiesław Król
Artysta malarz i muzyk. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej następnie Instytut plastyki WSP w Częstochowie - kierunek artystyczny, otrzymując dyplom z wyróżnieniem u prof. Tadeusza Wencla. Zajmuje się różnymi rodzajami malarstwa sztalugowego i monumentalnego. Dużo obrazów olejnych i fresków wykonuje do obiektów sakralnych i historycznych. Kocha przestrzeń, góry i wodę, dlatego bardzo lubi malować pejzaże górskie i marynistyczne. I właśnie marynistyka ciągnie go do poszukiwania rzeczywistości odrealnionej, w której chciałby odnaleźć coś naprawdę swojego. Jest cenionym portrecistą i wykonawcą obrazów o tematyce sakralnej. Jedną z ważniejszych jego monumentalnych prac są freski w salach i kaplicy zamku w Bobolicach na jurze krakowsko-częstochowskiej. Obrazy swoje wystawiał min. w Częstochowie, Zakopanem, Dąbrowie Górniczej, Bobolicach, Norymberdze
Cena wylicytowana
7 000 zł