wg Władysława Skoczylasa (1883 Wieliczka - 1934 Warszawa)
Góral przed chatą, około 1910-14.
akwarela, papier, 50 × 35 cm
sygn. l. d.: W. Skoczylas.
Reprodukowany: Władysław Skoczylas (1883?1934), Maryla Sitkowska, ASP Warszawa, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, 2015,
str. 280, ilustr.28