Aukcja Dzieł Sztuki / 11 maja 2019

53. Walter Moras | Przystań

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiPrzystań
53
Przystań - 1Przystań - 2

Walter Moras (1856 Berlin - 1925 Harzburg)

Przystań

olej, płótno, 60 × 100 cm
sygn. l. d.: W.Moras

Walter Moras Studiował w akademii berlińskiej w pracowni H. Eschke. W latach 1876-1910 przebywał w Berlinie, gdzie brał aktywny udział w życiu artystycznym. Ponadto wystawiał w również w Bremie, Oden-burgu, czy Monachium. Wiele podróżował m. in do krajów Skandynawii, do Anglii, Holandii i Włoch. Był głównie pejzażystą. Z niezwykłą pasją malował zimowe słoneczne pejzaże oraz widoki marynistyczne, gdzie osiągnął mistrzostwo w oddaniu efektów luministycznych. Bibliografia: Thieme Becker, Allgemeines Lexikon der bildenden Künstler von der Antike bis zu Gegenwart, München, 1992, t. 25
Cena wylicytowana
13 000 zł