Aukcja ze zbiorów kolekcjonera / 13 stycznia 2021

8. Waldemar J. Marszałek | Leśna rusałka, 2018 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja ze zbiorów kolekcjoneraLeśna rusałka, 2018 r.
lesna-rusalka-2018-r-waldemar-j-marszalek

Waldemar J. Marszałek (ur. 1960 Dobrzyca na Pomorzu)

Leśna rusałka, 2018 r.

olej, płyta, 92 x 73 cm, sygn. i dat. p.d.: W.1. MARSZAŁEK / 2018, na odwrocie prostokatna pieczęć autorska oraz naklejka autorska z tytułem pracy: PREZYDENCKA LEŚNA RUSAŁKA

Waldemar J. Marszałek
Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych) w Gdańsku na kierunku grafiki użytkowej. Dyplom uzyskał w 1985 roku. Zaraz po studiach rozpoczął pracę pedagogiczną na uczelni, najpierw jako asystent, obecnie profesor. W okresie studiów i przez wiele lat po ich ukończeniu uprawiał litografię i zajmował się projektowaniem graficznym. Od 1994 roku uprawia przede wszystkim malarstwo i rysunek. Ma na swym koncie ponad 60 wystaw indywidualnych i udział w przeszło 200 ekspozycjach zbiorowych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Gdańsku
Cena wylicytowana
7 000 zł