olej, płyta, 92 x 73 cm, sygn. i dat. p.d.: W.1. MARSZAŁEK / 2018, na odwrocie prostokatna pieczęć autorska oraz naklejka autorska z tytułem pracy: PREZYDENCKA LEŚNA RUSAŁKA
Waldemar J. Marszałek Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych) w Gdańsku na kierunku grafiki użytkowej. Dyplom uzyskał w 1985 roku. Zaraz po studiach rozpoczął pracę pedagogiczną na uczelni, najpierw jako asystent, obecnie profesor. W okresie studiów i przez wiele lat po ich ukończeniu uprawiał litografię i zajmował się projektowaniem graficznym. Od 1994 roku uprawia przede wszystkim malarstwo i rysunek. Ma na swym koncie ponad 60 wystaw indywidualnych i udział w przeszło 200 ekspozycjach zbiorowych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Gdańsku