Aukcja Sztuki Fantastycznej / 28 listopada 2020

49. Wacław Sporski | Wzniosła świadomość, 2020

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejWzniosła świadomość, 2020
49
wzniosla-swiadomosc-2020-waclaw-sporski

Wacław Sporski (ur. 1960)

Wzniosła świadomość, 2020

olej, płótno, 50 x 50 cm, sygnowany p.d. 'Sporski' oraz opisany na odwrocie cyrylicą: 'В. Спорокий | Бозрышенное сознание | Х/м 50 х 50 | 2020'

Wacław Sporski
Artysta malarz, Białorusin polskiego pochodzenia. Należy do Towarzystwa Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi. Absolwent Państwowej Szkoły Plastycznej im. A.K. Glebowa w Mińsku (dyplom w 1979 roku). Od roku 1983 zaczął wystawiać swoje prace. Jego obrazy można było oglądać na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych zarówno na Białorusi jak i w Holandii, Japonii, na Litwie i w Polsce (m.in. w Warszawie, Siedlcach, Sopocie). Artysta zainteresowany otaczającym światem, ludźmi, filozofią tworzy dzieła wyjątkowe, baśniowe, na pograniczu jawy i snu. Piękne, przemyślane, malarskie widzenia artysty trafiają swoją poetyką do wielu kolekcjonerów na świecie.
Cena wylicytowana
3 800 zł