92. Vladimir Naiditch | Śpiąca kobieta

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 39Śpiąca kobieta
92
spiaca-kobieta-vladimir-naiditch-1674451spiaca-kobieta-vladimir-naiditch-1872204

Vladimir Naiditch (1903 Moskwa - 1981 Paryż)

Śpiąca kobieta

olej, płótno, 60 x 73 cm, sygn. p.d.: V.Naiditch

Vladimir Naiditch Kształcił się początkowo w Moskwie, ale w 1920 roku przeniósł się do Paryża. W 1930 roku wyjechał na Kubę i do Stanów Zjednoczonych. Do Francji powrócił w 1946 roku. Początkowo malował pod wpływem fowizmu, później zwrócił się ku realizmowi. Wystawiał na Salonie Niezależnych, Salonie Jesiennym i Salon des Tuileries.