21 Aukcja Sztuki XXI wieku / 23 stycznia 2021

1. Urszula Tekieli | Hortus Botanicus VIII, 2020

Strona głównaAukcje nadchodzące21 Aukcja Sztuki XXI wiekuHortus Botanicus VIII, 2020
Urszula Tekieli | Hortus Botanicus VIII, 2020

Urszula Tekieli (ur. 1979)

Hortus Botanicus VIII, 2020

olej, płótno, 90 x 90 cm, sygnowany u dołu: 'Urszula | Tekieli | 2020 r.' oraz opisany na odwrocie

Urszula Tekieli
W 2005 roku ukończyła studia magisterskie w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie w zakresie projektowania graficznego. Wcześniej uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Obecnie zajmuje się malarstwem oraz projektowaniem graficznym. Zainteresowania artystki oscylują wokół szeroko pojętej sztuki lat międzywojennych oraz powojennych. Obecnie mieszka i tworzy w Krakowie. Jej obrazy znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach polskich i zagranicznych. Wystawy indywidualne: 2015 – „Styl japoński - styl piękny. Ula i Kazu”, Oddział Muzeum Historii Katowic, Katowice; 2014 – Sopocki Dom Aukcyjny, Warszawa; 2012 – Galeria Wieża Sztuki, Kielce; 2010 – Galeria VIP OPTIMUM ART, Katowice. Wystawy zbiorowe: 2015 – „Jak zatrzymać tę chwilę”, Galeria w Pałacu Vauxhall, Krzeszowice; 2014 – Gallery Renata Fine Arts, Hudson NY (USA); 2013 – „Love is in the air!”, Sopocki Dom Aukcyjny, Warszawa; 2011 – „100 + 1 Pięknych Obrazów”, Galeria DAP ZPAP, Warszawa; 2003 – „Impresja”, Galeria Pod Śrubką, Żywiec.
Estymacja:
8 000 - 10 000 zł
Cena wywoławcza:
3 600 zł