19 Aukcja Sztuki XXI wieku / 3 czerwca 2020

44. Urszula Madera | Układy VII, 2019

Aukcja dziAukcje archiwalne19 Aukcja Sztuki XXI wiekuUkłady VII, 2019
44
Układy VII, 2019

Urszula Madera (ur. 1995)

Układy VII, 2019

akryl, płótno, 100 x 100 cm, sygnowany na odwrocie

2019 – wystawa indywidualna (dyplomowa) „Trzy linie. Cztery wymiary”, mia ART GALLERY,Wrocław
2019 – wystawa zbiorowa „Iluminacje”, Galeria (-1) Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Warszawa

Urszula Madera Absolwentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Jest laureatką stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Wrocław oraz rektora ASP dla najlepszych studentów. Finalistka wielu konkursów artystycznych, m.in.: 2019 - Laureatka Nagrody Krytyków na XI edycji ogólnopolskiej wystawy „Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych" w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku; 2019 - Finalistka VI Międzynarodowego Biennale Pasteli Nowy Sącz, Galeria Sztuki Współczesnej BWA Sokół, Nowy Sącz; 2019 - Finalistka ósmej edycji konkursu malarskiego o Nagrodę Artystyczną UAP Nowy Obraz, Stary Browar, Poznań oraz Galeria BWA, Piła; 2019 - Nagroda Specjalna Pierwszego Triennalne Malarstwa, BWA Rzeszów; 2019 - Grand Prix konkursu malarstwa Postawy VI, Galeria Mia, Wrocław; 2018 - Finalistka Międzynarodowego konkursu rysunku studenckiego NAD Rysować, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń. Na stałe współpracuje z firmą zajmującą się tworzeniem scenografii operowych i teatralnych. Zajmuje się tam oprawą malarską oraz rzeźbiarską.