akwarela, papier, 23 x 28 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: BROLL
Urszula Broll Absolwentka krakowskiej ASP (filia w Katowicach). Współtworzyła grupę St-53. W latach 50. inspirowała się sztuką W. Strzemińskiego i P. Mondriana; jej późniejsza sztuka ukonstytuowała się w kontakcie z filozofią buddyzmu i zen. Należała wraz z H. Wańkiem i A. Urbanowiczem do grupy Oneiron. Jej sztuka nawiązuje wyraźnie do tradycji dalekowschodniej.