Sztuka Fantastyczna. Aukcja Sztuki Współczesnej / 25 stycznia 2020

7. Tomasz Sętowski | Sen ołowianego żołnierzyka, 1989

Strona głównaAukcje archiwalneSztuka Fantastyczna. Aukcja Sztuki WspółczesnejSen ołowianego żołnierzyka, 1989
Sen ołowianego żołnierzyka, 1989

Tomasz Sętowski (ur. 1961 Częstochowa)

olej, płyta, 160 x 122 cm, sygnowany p.d.: 'T. SĘTOWSKI' oraz opisany na odwrocie: 'Tomek Sętowski "Sen ołowianego żołnierzyka | R. 1989 olej, płótno'

Tomasz Sętowski Ukończył Wydział Plastyki częstochowskiej WSP. Tworzy w nurcie nazywanym na świecie ?realizmem magicznym?. Jego malarstwo orz prace graficzne i rzeźby są odzwierciedleniem niezwykle bogatej wyobraźni. Artysta osiągnął niekwestionowany sukces komercyjny i współpracuje z prestiżowymi galeriami na całym świecie. Prace Sętowskiego były prezentowane w dwóch albumach ? ?Teatr magiczny? (2000) oraz ?Muzeum wyobraźni? (2003), które ukazały się na rynku księgarskim nakładem wydawnictwa MUZA S.A.