Sztuka Fantastyczna. Aukcja Sztuki Współczesnej / 29 czerwca 2019

20. Tomasz Sętowski | Energetyczna partytura przygód, 2019

Strona głównaAukcje archiwalneSztuka Fantastyczna. Aukcja Sztuki WspółczesnejEnergetyczna partytura przygód, 2019
Energetyczna partytura przygód, 2019 - 1Energetyczna partytura przygód, 2019 - 2

Tomasz Sętowski (ur. 1961 Częstochowa)

Energetyczna partytura przygód, 2019

olej, płótno, 120 × 70 cm
sygn. l.d.: ’T. Sętowski’ oraz opisany na odwrocie: ‚”Energetyczna partytura przygód” | olej, płótno 120 cm x 70 cm | 2019 | [sygnatura]’

Tomasz Sętowski
Absolwent wydziału plastyki częstochowskiej WSP (obecnie Akademia im. Jana Długosza). Tworzy w nurcie nazywanym na świecie „realizmem magicznym”. Pracuje i mieszka w rodzinnej Częstochowie oraz Sopocie. Od 1998 roku jest obecny na rynku amerykańskim. W roku 2005 rozpoczął współpracę z nowojorską CFM Gallery, gdzie jego prace są prezentowane obok płócien Salvadora Dali, Leonor Fini, Michaela Parkesa. Obrazy prezentuje również w innych miastach USA m.in. San Francisco, Santa Fe. W latach 2006–2008 Sętowski z powodzeniem wystawiał swe prace w Emiratach Arabskich, m.in. w Burj Al Arab, Abu Dhabi Cultural Fundation i Emirat Towers. Dzieła Tomasza Sętowskiego (obrazy, rysunki oraz rzeźby) były prezentowane w trzech albumach – „Teatr Magiczny” (2001 r.), „Muzeum Wyobraźni” (2003 r.), „Dream Factory” (2017 r.), które ukazały się na rynku księgarskim nakładem wydawnictwa MUZA S.A. Autor wielu plakatów, okładek wydawnictw muzycznych, okładek prasowych, kalendarzy. Laureat wielu nagród, odznaczony również brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadanym w 2013 przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Twórca „Muzeum Wyobraźni” – prywatnej galerii artysty będącej atrakcją turystyczną Częstochowy.
Cena wylicytowana
42 000 zł