35 Aukcja Sztuki XXI wieku® / 13 kwietnia 2024

6. Tomasz Musiał | Orzeł czerwony na srebrnym tle, 2021

Strona głównaAukcje archiwalne35 Aukcja Sztuki XXI wieku®Orzeł czerwony na srebrnym tle, 2021
Tomasz Musiał | Orzeł czerwony na srebrnym tle, 2021

Tomasz Musiał (ur. 1974)

Orzeł czerwony na srebrnym tle, 2021

akryl, olej, płótno, 150 x 150 cm, sygnowany na odwrocie: 'TOMASZ MUSIAŁ 2021| ORZEŁ CZERWONY NA SREBRNYM TLE | OLEJ, AKRYL 150x150 cm'

Tomasz Musiał Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom w 2000 roku, a w 2010 roku obronił tytuł doktora. Obecnie prowadzi Pracownię Rysunku na Wydziale Malarstwa i Rysunku macierzystej uczelni. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce, USA, Niemczech, Izrealu, Francji oraz w kolekcji Zachęta Sztuki Współczesnej w Szczecinie. Wybrane wystawy indywidualne: 2018 – „Czarny kwadrat / biały kwadrat”, Galeria Olimpus, Łódź; 2018 – „Synestezja”, Galeria Instytutu Sztuk Pięknych, Akademia im. Jana Długosza, Częstochowa; 2014 – „Orzeł Biały/Orzeł Czerwony”, Galeria Olimpus, Łódź; 2012 – „Performance intymny”, Centrum Promocji Młodych Willa Generała, Częstochowa; 2010 – „Architektura PTCL – malarstwo”, Galeria Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie „Konduktorownia”. Wybrane wystawy zbiorowe: 2018 – „Idealiści i prowokatorzy”, Galeria Miejska BWA, Bydgoszcz; 2018 – „I po co nam wolność?”, Centrum Sztuki Współczesnej, Toruń; 2018 – „Incident IV – Accident”, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa; 2018 – „Bękarty Strzemińskiego”, Galeria Kobro, ASP, Łódź; 2017 – „SYNERGIA”, Galeria BWA Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim; 2016 – „Obszar działań”, Galeria R+, Szczecin; 2016 – „UTOPIA – DYSTOPIA – ATOPIA, 70 lat sztuki w ASP w Łodzi”, Centrum Promocji Mody, Łódź; 2016 – „Bo we mnie jest seks”, OPK Gaude Mater, Częstochowa; 2015 – „Kontynuacje”, ODA, Piotrków Trybunalski; 2014 – „Polnische kunst heute”, Galerie Glasbau, Pfarrkirchen, (Niemcy); 2014 – „Incident III – Accident”, Galeria Konduktorownia, Częstochowa.