48 Aukcja Młodej Sztuki / 9 kwietnia 2015

8. Tomasz Mistak | Pejzaż 22-51, 2015

Aukcja dziAukcje archiwalne48 Aukcja Młodej SztukiPejzaż 22-51, 2015
Pejzaż 22-51, 2015

Tomasz Mistak

Pejzaż 22-51, 2015

akryl, płótno, 80 x120cm
sygnowany na odwrocie
Tomasz Mistak Urodził się w Sanoku gdzie do dziś mieszka i tworzy. Dyplom z malarstwa na Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2005r. Uprawia malarstwo sztalugowe, głównie akryl na płótnie. Członek ZPAP. Uczestnik ok. 30 wystaw zbiorowych i autor kilku wystaw indywidualnych. Jego prace wielokrotnie były doceniane przy okazji konkursów artystycznych; m.in. w 2009 roku został laureatem Nagrody Wojewody Podkarpackiego na Międzynarodowym Triennale Malarstwa Regionu Karpat ?Srebrny Czworokąt" w Przemyślu. Wybrane wystawy indywidualne: 2015 - "Zanurzenie", Galeria Centrum, Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków; 2015 - "Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi", Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Sandomierz; 2013 - "Obszar zabudowany", Galeria Kuratorium, Warszawa; 2013 - "Monumenty nowoczesności", Podkarpackie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, ICN POLFA, Rzeszów; 2013 - "Dyspersja", Galeria Pod Czarnym Kotem, Kraków; 2012 - "Po Ostatniej Wieczerzy", Centrum Sztuki Solvay, Kraków; 2011 - "Luksusowe więzienie", Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa.