Aukcja Prac na Papierze: Sztuka współczesna / 20 marca 2019

100. Teresa Pągowska | Postać, 1990 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na Papierze: Sztuka współczesnaPostać, 1990 r.
100
Postać, 1990 r.

Teresa Pągowska (1926 Warszawa - 2007 tamże)

Postać, 1990 r.

autooffset, , papier, 41 x 29 cm, sygn. ołówkiem p.d.: T. Pągowska

Teresa Pągowska Studiowała na PWSSP w Poznaniu pod kierunkiem W. Taranczewskiego i E. Wasilkowskiego, gdzie uzyskała dyplom w roku 1951. W tym czasie była asystentką w poznańskiej PWSSP (1949–1950), a od roku 1950 w gdańskiej PWSSP, w tym od 1958–1962 w Pracowni Malarstwa prof. P. Potworowskiego. Od roku 1962 do 1964 prowadziła w  gdańskiej uczelni Pracownię Malarstwa. W latach 1971–1973 wykładała w łódzkiej PWSSP, a od roku 1973 na ASP w Warszawie, od 1988 roku profesor tej uczelni. Jest laureatką Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego przyznanej w 2002 r. W tym samym roku gdańska Akademia Sztuk Pięknych  nadała jej tytuł doktora honoris causa.
Cena wylicytowana
1 200 zł