Aukcja Sztuki Współczesnej / 27 marca 2021

10. Teresa Pągowska | Mała butelka, z cyklu

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki WspółczesnejMała butelka, z cyklu
Teresa Pągowska | Mała butelka, z cyklu

Teresa Pągowska (1926 Warszawa - 2007 tamże)

Mała butelka, z cyklu

olej, płótno, 38 x 38 cm, sygnowany z tyłu na płótnie: "TERESA PĄGOWSKA | Z CYKLU PRZEDMIOTY | 1996 MAŁA BUTELKA | 38 x 38 cm

Teresa Pągowska Studiowała na PWSSP w Poznaniu pod kierunkiem W. Taranczewskiego i E. Wasilkowskiego, gdzie uzyskała dyplom w roku 1951. W tym czasie była asystentką w poznańskiej PWSSP (1949–1950), a od roku 1950 w gdańskiej PWSSP, w tym od 1958–1962 w Pracowni Malarstwa prof. P. Potworowskiego. Od roku 1962 do 1964 prowadziła w  gdańskiej uczelni Pracownię Malarstwa. W latach 1971–1973 wykładała w łódzkiej PWSSP, a od roku 1973 na ASP w Warszawie, od 1988 roku profesor tej uczelni. Jest laureatką Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego przyznanej w 2002 r. W tym samym roku gdańska Akademia Sztuk Pięknych  nadała jej tytuł doktora honoris causa.
Cena wylicytowana
25 000 zł