Aukcja ze zbiorów kolekcjonera / 14 kwietnia 2021

2. Teresa Pągowska | Kot, 1996

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja ze zbiorów kolekcjoneraKot, 1996
kot-1996-teresa-pagowska

Teresa Pągowska (1926 Warszawa - 2007 tamże)

Kot, 1996

olej, płótno, 50 x 50 cm, sygn. l.d.: TP. Opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 96 KOT | 50 x 50

Teresa Pągowska Studiowała na PWSSP w Poznaniu pod kierunkiem W. Taranczewskiego i E. Wasilkowskiego, gdzie uzyskała dyplom w roku 1951. W tym czasie była asystentką w poznańskiej PWSSP (1949–1950), a od roku 1950 w gdańskiej PWSSP, w tym od 1958–1962 w Pracowni Malarstwa prof. P. Potworowskiego. Od roku 1962 do 1964 prowadziła w  gdańskiej uczelni Pracownię Malarstwa. W latach 1971–1973 wykładała w łódzkiej PWSSP, a od roku 1973 na ASP w Warszawie, od 1988 roku profesor tej uczelni. Jest laureatką Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego przyznanej w 2002 r. W tym samym roku gdańska Akademia Sztuk Pięknych  nadała jej tytuł doktora honoris causa.
Cena wylicytowana
48 000 zł