Aukcja Prac na Papierze / 25 czerwca 2016

66. Teodor Grott | Widok na kościół św. Piotra i Pawła w Krakowie

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na PapierzeWidok na kościół św. Piotra i Pawła w Krakowie
66
Widok na kościół św. Piotra
i Pawła w Krakowie

Teodor Grott (1884 Częstochowa - 1972 Kraków)

Widok na kościół św. Piotra i Pawła w Krakowie

akwarela, papier, 28 × 34 cm
sygn. p. d.: TeodGrott.

Teodor Grott

Studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem L. Wyczółkowskiego i F. Cynka. Kontynuował naukę we Włoszech, podróżował do Paryża i Londynu. Jako grafik najchętniej uprawiał litografię, również barwną, oraz akwafortę. W 1911 r. wspólnie z W. Błockim opublikowali tekę akwafort z widokami Florencji. Zamieszkał w Krakowie, był członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Malował pejzaże, portrety, akty, martwe natury, w tym szczególnie z kwiatami, sceny rodzajowe oraz architekturę, posługując się różnymi technikami.

Cena wylicytowana
3 000 zł