akwarela, papier, 23 x 29,5, cm w swietle oprawy, sygn. i dat. p.d.: Teod. Grott 1929
Studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem L. Wyczółkowskiego i F. Cynka. Kontynuował naukę we Włoszech, podróżował do Paryża i Londynu. Jako grafik najchętniej uprawiał litografię, również barwną, oraz akwafortę. W 1911 r. wspólnie z W. Błockim opublikowali tekę akwafort z widokami Florencji. Zamieszkał w Krakowie, był członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Malował pejzaże, portrety, akty, martwe natury, w tym szczególnie z kwiatami, sceny rodzajowe oraz architekturę, posługując się różnymi technikami.