akwarela, gwasz, papier, 68,5 x 49 cm
sygn. p. g.: Teod. Grott
Na odwrocie pieczęć składu materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie, ulica Basztowa 12 oraz nalepka z Salonu Sztuki Zygfryda Reizesa we Lwowie.
Studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem L. Wyczółkowskiego i F. Cynka. Kontynuował naukę we Włoszech, podróżował do Paryża i Londynu. Jako grafik najchętniej uprawiał litografię, również barwną, oraz akwafortę. W 1911 r. wspólnie z W. Błockim opublikowali tekę akwafort z widokami Florencji. Zamieszkał w Krakowie, był członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Malował pejzaże, portrety, akty, martwe natury, w tym szczególnie z kwiatami, sceny rodzajowe oraz architekturę, posługując się różnymi technikami.