Aukcja Dzieł Sztuki / 2 maja 2015

19. Teodor Axentowicz | Święto Jordanu, lata 1890-1900

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiŚwięto Jordanu, lata 1890-1900
Święto Jordanu, lata 1890-1900

Teodor Axentowicz (1859 Braszów/Rumunia - 1938 Kraków)

olej, płótno, 20 × 35 cm
sygn. l. d.: T.Axentowicz

Pochodzenie: Kolekcja Pakoska.

Opisywany i reprodukowany:
Kolekcja Pakoska. Wokół krakowskiej ?Sztuki?, katalog wystawy MOT, oprac. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń 2000, s. 24?25.
Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, katalog wystawy MOT, oprac. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń 2013, s. 22.

Cena wylicytowana
15 000 zł