Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

128. | TASAK SAPERÓW, SZWAJCARIA, WZ 1842

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówTASAK SAPERÓW, SZWAJCARIA, WZ 1842
128
TASAK SAPERÓW, SZWAJCARIA, WZ 1842

dł. całk. 667 mm, dł. głowni 515 mm, szer. głowni u nasady 41 mm, masa tasaka 1010 g

R ę k o j e ś ć otwarta, oprawa mosiężna, stanowiąca jednolity odlew. Jelec prosty z walcowanymi zakończeniami ramion. Trzon poprzecznie karbowany, głowica owalna. Całość zanitowana trzpieniem głowni. Głownia stalowa, płaska, prosta. Pióro obosieczne, sztych symetryczny. Grzbiet od progu do początku pióra profilowany w podwójny rząd ukośnych zębów – piła. Na wewnętrznym progu sygnatura „EISENHAUR/F. HORSTER/SOLINGEN”. Na zewnętrznym progu krzyż szwajcarski w okręgu.

Cena wylicytowana
500 zł